Üritused

22.09.- LOENG „Lugu loob, jutt juhib“ (11 september 2014)

LOENG

Rahvakultuuri Keskuse Jutukool

Lugu loob, jutt juhib“.

22.septembril

Kohtla-Nõmme Kooli aulas

lasteaia keskmine rühm ja vanem rühm+ 1.-4.kl. kell 8.20-9.05

5.-9.kl. kell 9.15-10.00

Läbi aegade on inimesed lugusid jutustanud. Suurperes oli vanade osaks jagada kogemusi ja jutustada elu saladustest. Külakogukonnas olid omad head jutuinimesed, kelle juurde meeleldi kokku tuldi ja head pajatamiskunsti nauditi. Jutuvestmise väge tundsid meremehed, sõjamehed, kaupmehed - kõik need, kes olid rännuteedel ja kodust kaugel. Nad teadsid, et hea jutuvestja saab kõikjal hakkama ja hea loo paistel sulab külm süda, kui lumi maikuus...

Jutuvestmistraditsiooni jätkajana on Rahvakultuuri Keskuse juures tegutsev Jutukool korraldanud viimased kakskümmend aastat koolitusi, seminare, suvelaagreid, jutuõhtuid, kontserte ja avaldanud rahvajuttude kogumikke.

Projekti ”Lugu loob, jutt juhib” jututunnid on mõeldud eelkõige lastele ja noortele.

Tutvustame jutuvestmise traditsiooni ja eesti rahvajutupärimust. Üks osa jututunnist hõlmab lugude jutustamise traditsiooni tutvustamist erinevates kultuurides ja teine osa tutvustab eesti rahvajutte.

Jututunde viib läbi jutuvestja ja Jutukooli eestvedaja Piret Päär.

http://piretpaar.com ÜRITUS TASUTA!

www.rahvakultuur/jutukool