Üritused

16.05.-Noorteühendus ELO pealinnapäev (12 mai 2014)

ELO pealinnapäeva kava 16.mail.

Väljasõit kooli juurest kell 9.30

Tagasi orienteeruvalt kell 20.00

Bussi raha 10.- EUR (tuua õp.Imbi kätte)

Kaasa:

Söögiraha (käime Mcdonaldis või Hesburgeris söömas)

Taskuraha

1.-4.kl.

Kell 12.15 Plaanis Solarise kinokülastus.

Vaatame filmi Rio2 3D http://solariskino.ee/et/kinokavad/rio-2-3d/

Lõunapaus.
Alates 16.00st võimalus osaleda Lennusadama ekskursioonil koos giidiga.
(kestab ca 1,5 tundi).

5.-6. klass

Kell 12.15 Plaanis Solarise kinokülastus. Vaatame filmi Rio2 3D http://solariskino.ee/et/kinokavad/rio-2-3d/ Võimalik lisa filmivaatamisele tutvuda ka terve filminäitamise protsessiga kinos, alates filmi toomisest kinolinale kuni teiste põnevate ruumide ja tegevusteni .

Lõunapaus.
14.20-18.00 - Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum Maarjamäe loss (Pirita tee
56)
"TEEME ISE NUKUFILMI!"
EESTI FILMIMUUSEUMI JA NUKUFILMI HARIDUSPROGRAMM
Töötoas "Teeme ise nukufilmi!" selgub, millised on nukufilmi tegemise põhitõed, tutvustatakse filmitegemise etappe ja nende järjekorda. Teada saab, kuidas jõuab filmitegija stsenaariumist dekoratsioonide, filmimise ja montaažini. Grupitööde käigus loovad osalejad eelnevalt kokku lepitud teemal oma filmi. Selleks töötatakse välja filmi idee ehk stsenaarium, tehakse kunstnikutööd ja valmistatakse vajalikud dekoratsioonid ning tegelased ja muidugi filmitakse stseenid üles. Koos
õpitakse ka seda, kuidas film montaaži käigus lõplikult valmis saab.
Grupitööde tulemusel valmivad u 1,5 minutilised filmiklipid, mida õpitoa lõpus saavad kõik osalejad näha muuseumi kinosaalis suurel ekraanil. Soovitame õpilased juba eelnevalt gruppideks jaotada, et kohapeal töö paremini kulgeks. Õpetajal ja õpilastel on võimalus filmi teema ise valida – näiteks võib filmi aineseks olla mõni lugu nii loodusõpetuse, kunsti, ajaloo või hoopis kirjanduse valdkonnast.

7.-12. klass

14.30-16.00 - Mereajalootund merel kuunariga "Kajsamoor".
Teeme ekskursiooni Eesti merenduse ajaloo teemadel, räägime endisaegsetest meresõitudest, laevadest ja maadeavastusretkedest. Meremehe elu oli karm, kuid meresõit oli ainus viis
inimkonnal oma silmaringi laiendada ja maakerale ring peale teha. Meie põgus mereretk ei ole ümbermaailmareis, poolteist tundi Tallinna lahel annab esmase tunnetuse Kolumbuse retke olemusest.
Õppereisi kestvus 1,5 tundi Tallinna lahel, väljumisega Lennusadamast.
Peale meresõitu saavad soovijad külastada Lennusadamat giidi saatel (kestab ca 1,5 tundi).