KOOLIÖÖ KOHTLA PÕHIKOOLIS (19 märts 2012)

,,Hurraa! Vaheaeg!”tundsid lapsed mõnu algavast nädalast. Kohtla Põhikooli lastele algas koolivaheaeg KOOLIÖÖGA.

Meie kooli 9.klassi õpilased tulid välja huvitava ideega korraldada veerandilõpus KOOLIÖÖ. Mõtet arutati ka õpilaste omavalitsuse koosolekul ja siis pöörduti juba  konkreetse kavaga kooli juhtkonna poole. Loomulikult olid kehtestatud kindlad tingimused, mida iga laps peab täitma ja samuti pidi olema nõusolek lapsevanema poolt. Õpetajatele pakkus üritus huvi ja nad ei kurtnud selle üle, et peavad ööd nautima koolis koos lastega. Seekord veetsid koolis öö ainult 5.-9.klassi õpilased, aga järgmisel korral on ööbimisvõimalus ka algklasside lastel.
  Lapsed kogunesid kooli kella kuueks õhtul, sätiti korda magamisasemed (iga klass magas oma koduklassis) ja huvitavad tegevused võisidki alata. Kõikide tegevuste eest vastutasid vanemate klasside õpilased, õpetajad ainult kindlustasid olukorda. Väikestele lastele olid välja mõeldud väga sisukad ja meeleolukad mängud. Nalja ja naeru jätkus kauemaks. Agaramatele võistlejatele olid ka väikesed auhinnad. Sel ajal, kui väikesed olid haaratud mängude lõbust, tegelesid vanemad õpilased juba rühmatöödega, st rühmadele olid antud arutelude teemad ning hiljem võis alata huvitav debatt rühmade vahel. Algklasside lastel oli võimalus vaadata filmi ,,Jääaeg 3”, kes seda ei soovinud, siis sai juba saalis jalga keerutada, sest kooli vilistlane Sten Erm keerutas plaate ja tantsupõrand täitus peagi tantsupaaridega. Kell 21.00 lõppes tants ja trall väikestele ja nad asusid koduteele niipea, kui vanemad neile järele saabusid. Ka vanemad õpilased said filmi vaadata. Rohkem sooviti aga ikkagi tantsida ja loomulikult pakkus lastele suurt huvi debati pidamine. 02.00 kuulutati välja öörahu. Öö möödus viperusteta. Õpetajad jäid lastega väga rahule.
  Kuna üritus möödus väga hästi, rahul olid nii õpilased kui ka õpetajad, siis lubasime, et enne suvevaheajale minekut kordame üritust ja siis juba kooli kõikidele õpilastele.

Ruth Kerov
Kohtla Põhikooli õppejuht