Projektitöö

Projektitöö

InGenious on teaduse, tehnoloogia, inseneriteaduse ja matemaatika (STEM) haridust koordineeriv projekt Euroopas. Selle projekti käivitajateks on Euroopa Koolivõrk ja Euroopa töösturite ümarlauad (ERT). Projekti eesmärgiks on suurendada Euroopa noorte huvi teaduse vastu hariduses ja kutseõppes ning seega lahendada kutseoskuste puudumise probleem Euroopa Liidus.
Läbi partnerluse peamiste tööstusharude ja haridusministeeriumidega on in Geniouse eesmärgiks suurendada sidemeid teadushariduse ja kutsehariduse vahel, kaasates kuni 1000 klassiruumi üle kogu Euroopa.
Euroopa komisjoni 7. raamprogramm kestab 3 aastat ja toetab üle 42 partneri 20 erinevast riigist. Programmi on kaasatud seitse peamist tööstusharu, kes osalevad projektis partnerite ja toetajatena.
Kõik tegevused on in Genious sidunud eesmärgiga parandada STEM hariduse ja kutseõppe mainet noorte seas ja julgustada neid kasutama mitmesuguseid huvitavaid võimalusi, mis võivad tuua kasu elukutse valikul ja karjääri tegemisel tulevikus.
Kohtla-Nõmme Koolil õnnestus liituda projektiga 2013. aasta oktoobris õpetaja Natalja Hramtsova juhendamisel. Projekti raames on õpetaja oma IT ja matemaatika tundides testinud erinevaid in Geniouse programmi raames välja töötatud töölehti ja viinud läbi IT-alase koolituse oma kolleegide seas. Proekt in Genious annab võimalusi uusi metoodikaid kasutada ja tutvustab Euroopa õpetajate õppematerjalidaga. Meie kooli õpilased läbisid praktika Scratch Programmingus. Tunnid olid 5. ja 6. klassis. Õpilased tutvusid graafilise programmeerimiskeelega. Need olid esimesed programmerimisalaste oskuste arendamise võimalused praktikas. Programm Scratch võimaldab lihtsalt ja kiirelt omandada programmeerimise põhimõtted ning tüüpilised vahendid ja tegevused, mida kasutatakse ka nö "tavalistes" programmeerimiskeeltes (Visual Basic, C, Java jt). Õpilastele tundus see meeldivat ja pakkus huvi.
6. – 9. märtsil 2014 kutsus Euroopa Koolivõrk kokku kõik programmis osalevate koolide juhid. Kohtla-Nõmme Kooli direktori k.t. Tiina Grauberg osales Stocholmis kolmepäevasel teabekoolitusel, mille raames tutvustasid programmis osalejad oma riiki ja kooli ning tutvuti programmi võimaluste ja koostööpartneritega.

Tiina Grauberg
Natalja Hramtsova